https://bakuucakbileti.com/wp-content/uploads/2017/11/1-6.jpg

Bakü, Azerbaycan’ın başkenti olmasının dışında tarihi dokusu, modern ve görkemli binaları ile Kafkasların en önemli şehirlerinden biridir. Bölgenin en önemli ticaret ve kültürel merkezlerinden biri olan Bakü katlanarak artan bir şekilde ziyaretçi çekmeye devam ediyor. Sizlerde Bakü’yü ziyaret etmek isterseniz Türkiye’nin pek çok noktasından kalkan uçakları tercih edebilirsiniz. Peki, Bakü uçak biletini nasıl alabilirsiniz?

Öncelikle Bakü’ye gelmek isteyenlerin Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı biletlerini almaları gerekmektedir. Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı Bakü’nün 20 km doğusunda bulunmaktadır. Kafkasların en büyük ve en işlek havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. Aynı zamanda Azerbaycan’ın ulusal hava yolu firması Azerbaijan Airlines’ın operasyon merkezidir.


Uçak bileti almak isteyenlerin aklına takılan ilk soru vize alınmasının gerekli olup olmadığıdır. Azerbaycan türk vatandaşlarına vize uygulaması yapmamaktadır. Türk vatandaşları Azerbaycan’a gitmek istediklerinde sadece ülkeye giriş yaparken alacakları 30 gün geçerli “Kapı Vizesi ” almaları yeterli olacaktır. Bu 30 günlük süreden daha uzun Azerbaycan da kalmak isteyenler ise Türkiye’de bulunan Azerbaycan konsolosluklarına başvurabilir.

Azerbaycan’ın bayrak taşıyıcı hava yolu firması Azerbaijan Airlines, Türkiye’nin ulusal hava yolu şirketi Türk Hava Yolları’ndan ve Bakü’ye seferi olan hava yolu firmaları yazımızda bulunan diğer firmalardan uçak bileti alabilirsiniz. Biletinizi isterseniz internet üzerinden veya havalimanlarında ve şehirlerde bulunan acentelerden alabilirsiniz.
Sizlere online olarak biletin nasıl alınabileceğini Türkiye’nin ulusal hava yolu şirketi Türk Hava Yolları’nın internet sitesinden tarif edeceğiz.

THY Web Sitesinden Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Öncelikle THY’nin internet sitesine girmelisiniz. Buradan nereden Bakü’ye uçmak istiyorsanız o noktayı seçmelisiniz. Varış noktası olarak da Bakü seçerek gitmek istediğiniz tarihi belirlemelisiniz. Son olarak Business Class veya Economy Class uçuş sınıflarından hangisini tercih etmek istiyorsanız seçmeli ve yolcu sayısını belirleyerek arama yapmalısınız.

İstediğiniz tarihteki biletinizi aradıktan sonra karşınıza gelen seferlerden sizler için en uygun saat olanı seçebilirsiniz. Ayrıca bu sefer listesinden ortalama uçuş süresini ve uçuşun aktarmalı veya aktarmasız olduğunu görebilirsiniz. Aktarmalı seferler yaklaşık olarak 15 saat sürmekte olup aktarmasız seferler ise yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Size en uygun seferi seçtikten sonra açılacak olan sayfada adınızı, soyadınızı, doğum tarihinizi kullanacağınız hava yolu şirketinin özel yolcu programı varsa eğer bununla ilgili müşteri numaranızı ve TC kimlik numaranızı girmelisiniz. Yine aynı sayfada yer alana e-posta adresinizi ve telefon numaranızı da iletişim bölümündeki alanlara girmelisiniz.

Buradan sonra hava yolu firmalarının sizlere sunmuş olduğu ek hizmetleri isteğinize bağlı olarak seçebilirsiniz. Örneğin Türk Hava Yolları’nda ufak bir ücret karşılığında koltuk seçiminizi yapabilmeniz için imkân verilmektedir. Ayrıca yine aynı sayfadan cüzi miktarda bir ücret karşılığında olası kazalar veya uçuşla ilgili olabilecek diğer durumlara karşı seyahatinizi sigortalayabilirsiniz.

Firmanın sizlere sunduğu ek hizmetler arasından dilediğinizi seçtikten sonra ödeme sayfasına geçiyorsunuz. Buradan biletinizle ilgili iptal edildiğinde ne kadar kesinti yapılacağını, değişiklik hakkınızın bulunup bulunmadığını, uçuşta kabin bagajı ve normal bagaj olarak kaç kilo hakkınız bulunduğunu görebilirsiniz. Eğer bagaj hakkının size yetmeyeceğini düşünürseniz birçok hava yolu firması ekstra bagaj hakkı satışı yapmaktadır. Ekstra bagaj hakkı için daha az ücret ödemeniz için uçuştan birkaç gün önce almanızı tavsiye ederiz.


Son olarak ödeme sayfasında gerekli kart bilgilerinizle veya MasterPass ve BKM Express gibi hızlı ödeme yöntemlerinden birini seçerek ödemenizi kolaylıkla yapabilirsiniz.


Uçak biletinizi online olarak almaya karar verirseniz Türk Hava Yolları, Azerbaijan Airlines ve bilet satışı yapan diğer internet sitelerinden güvenli bir şekilde alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir